Albumy

Przekazanie Relikwii św. Jana Pawła II - naszego Patrona

11 października 2016 r. miało miejsce wielkie święto w naszej Fundacji. Otrzymaliśmy dar - relikwie św. Jana Pawła II - naszego Patrona.

2016 - Dzień Seniora

2017 - Kurs Wolontarisza Pro-life

2016 - VIII Pielgrzymka Wolontariuszy na Jasną Górę

Obyła się kolejna - ósma Pielgrzymka Wolontariuszy na Jasną Górę. Mszy św. przewodniczył ks. abp Wacława Depo, który skierował do nas także swoje słowo.

2016 - Spotkanie noworoczne z bp Antonim Dłogoszem

2015 - Świąteczny Dzień Wolontariusza

21 grudnia odbyło się spotkanie szkolnych kół wolontariatu z kilku gimnazjów, które angażują się również w działalność fundacji, tak jak Gimnazjum nr 18 i 19 z Częstochowy. Młodzi ludzie dzielili się swoimi doświadczeniami i pomysłami na wolontariat. Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarkach-Letnisku pokazało, że również sztuka teatralna może przybrać formę wolontariatu. Młodzież z tej szkoły przeprowadziła wśród swoich rówieśników także zbiórkę zabawek, artykułów papierniczych, biurowych i kosmetyków dla naszych podopiecznych. Ilość zgromadzonych rzeczy ledwo zmieściła się do samochodu! Mamy tylu wspaniałych wolontariuszy! Ci młodzi ludzie nie zatracili swojej wrażliwości i wciąż mają otwarte oczy na drugiego człowieka, tego najmniejszego też. @[1644945935747Wolontariat pro-life] jest dla każdego!

2016 - Kurs wolontariusza Pro-life

2015 - X Jubileuszowa Gala Wolontariatu Częstochowskiego

2015 - Dzień Wolontariusza i spotkanie ze św. Mikołajem

2015 - październik - 4. urodziny Fundacji

2015 - Dzień Seniora przy ul. 7 Kamienic

2015 - Remont drugiej siedziby Fundacji

2015 - Zakończenie roku szkolnego Centrum Dzieci i Młodzieży

2015 - VII Pielgrzymka Wolontariuszy na Jasną Górę

A tak wyglądała nasza pielgrzymka 29.05.2015 r.  i późniejsze świętowanie.

2015 - Marsz dla życia i rodziny - przygotowania

Hasło Marszu dla Życia i Rodziny 2015 roku - „Żyję, kocham życie!!!”.
Stanowi ono wypowiedź każdego uczestnika marszu. Jest to radosne i zdecydowane stwierdzenie, że –ja- żyję- jestem, czuję, oddycham, rozwijam się, funkcjonuję w społeczeństwie.  Darzę swoje życie najwyższym uczuciem- miłością. Kocham moje życie, kocham żyć.  Ale także kocham każde życie. Cieszę się z tego, że żyje drugi człowiek, że nie jestem sam, że TY żyjesz. Kocham każde życie, bez względu na to, na jakim etapie rozwoju się znajduje, czy jest to niemowlę, czy dorosły, starzec czy dziecko w fazie prenatalnej. Najważniejsze jest to, że żyje!
Hasło podkreśla również fundamentalną wdzięczność za największy dar życia.

2015 - Wręczenie nagrody - Ku pełni życia

W tym roku wpłynęło 6 zgłoszeń kandydatów do nagrody "Ku pełni życia". Z grona nominowanych wybrano Katarzyna Sobczak z Katolickiego Związku Akademickiego „Emaus”;
Laureatce życzymy nieustannej wiosny w sercu i słonecznego, promiennego uśmiechu, a także niezłomności w miłości do drugiego człowieka.

2015 - Piknik Pozarządowy

30 maja 2015 roku to gorąca sobota spędzona wraz z innymi organizacjami pozarządowymi i mieszkańcami Częstochowy.

2015 - Targi pracy na Akademi Jana Dłogosza

Za nami kolejne już targi pracy w gościnie na AJD. Przyznajemy, że w tym roku było duże zainteresowanie wolontariatem, bardzo się z tego cieszymy, że nasza "rodzina" się powiększa.

2014 Dzień Samorządu

24 maja 2014 roku odbył się Dzień Samorządu.
Już po raz drugi uczestniczyliśmy w święcie organizacji pozarządowych obdarzając częstochowian pasją i radością życia. Kreatywności i entuzjazmu nie było końca, nawet w czasie deszczu. Nasi wolontariusze udzielali informacji na temat tego czym się zajmują w Fundacji, a także o samej idei, jaka nam przyświeca.
Spisali się na medal.

2014 - Wręczenie po raz pierwszy nagrody - Ku pełni życia

Z okazji obchodów Narodowego Dnia Życia, który uchwalony został przez Sejm RP na dzień 24 marca, zapraszamy instytucje, organizacje pozarządowe i osoby indywidualne do zgłaszania nominacji do nagrody "Ku pełni życia".

Fundacja dla Życia i Rodziny w Częstochowie przyznaje tę nagrodę osobom wyróżniającym się w postawie i działalności wspierającej życie ludzkie w trzech wymiarach: fizycznym, psychicznym i duchowym oraz promującym wartość rodziny, jako środowiska naturalnego dla rozwoju każdego człowieka.

Nagroda przeznaczona jest także dla osób, które prowadzą życie pełne pasji oraz inspirują innych do twórczej aktywności w różnych dziedzinach życia.
W tym roku wyróżnienie otrzymał p. Włodzimierz Chwalba - za promowanie wartości jaką stanowi życie, jego piękno w pełnym jego wymiarze fizycznym, psychicznym i duchowym.

Nagroda "Ku pełni życia" jest rękodziełem Małych Sióstr Jezusa.

2012 - IV Pielgrzymka wolontariuszy

2012 - Sympozjum "Rodzina szkołą własciwych wyborów"

2012 - Poświęcenie pierwszej siedziby fundacji

2011 - Konferencja na termat naprotechnologii

Myśli naszego patrona Jana Pawła II

Myśli naszego patrona Jana Pawła II na temat życia i rodziny.

2011- Wieczór papieski - kościół w Aleksandrii