Często Pomagam! - Korpus Solidarności

Poradnictwo dla koordynatorów

Koordynatorzy z Częstochowskich organizacji, wzięli udział w spotkaniu poradniczym prowadzonym przez psychologa, coucha, ale przede wszystkim społeczenika -  Dawid Sztajner ze Stowarzyszenia ETOH.

Poświęcając większość swojego czasu dla innych, łatwo jest zapomnieć o sobie. Choć myślenie bardziej o innych, niż o sobie można nazwać bardzo szlachetnym - to jest bardzo cienka granica między byciem szlachetnym, a byciem w zdrowiu psychicznym. 

Odpowiedzią na wspomniany problem z jakim muszą mierzyć się ludzie działający społecznie są właśnie spotkania poradnicze. To czas, w którym koordynatorzy mogą chwilę poświęcić dla siebie. Zatrzymać się, spojrzeć w jakim miejscu się znajdują i skontrolować czy wszystko jest na swoim miejscu, a co najważniejsze czy ich zdrowie jest pod kontrolą. 

Żeby skutecznie pomagać innym, trzeba mieć pod kontrolą swoje życie - nie może być tak, że skutkiem naszego działania jest to, że inni będą musieli później pomagać nam.

Projekt sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków #KorpusSolidarności - Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030.


✅ Fundacja wolności i Rozwoju Społecznego:

www.fundacjawirs.pl

✅ Korpus Solidarności:

www.korpussolidarnosci.gov.pl

✅ Narodowy Instytut Wolności: 

www.niw.gov.pl