Często Pomagam! - Korpus Solidarności

Odkrywanie mediów społecznościowych

Media Społecznościowe to znaczący wymiar naszego życia - warto więc wiedzieć jakie mechanizmy nimi rządzą, co dobrego można z nich wyciągnąć, a także na co trzeba w nich uważać.

Takie szkolenie dla koordynatorów i wolontariuszy z regionu częstochowskiego, przeprowadził Dominik Nienartowicz w ramach projektu ,,Często Pomagam".

Szkolenie podzielone było na 3 etapy: sesja zdjęciowa, dyskusja o mediach społecznościowych w oparciu o algorytmy, które nimi rządzą i część warsztatowa zapoznająca uczestników z darmowym narzędziem do tworzenia grafiki.

Uczestnicy na bazie zrobionych na początku zdjęć w studiu stworzyli grafiki, które umieścili na profilach prywatnych, ale także organizacji, w których na co dzień pracują.

Znajomość mediów społecznościowych pozwala nam jeszcze skuteczniej działać i docierać z pomocą szerzej! Możemy za ich pomocą werbować wolontariuszy i koordynatorów, a także docierać do ludzi wielkiego serca - naszych darczyńców! 

Projekt sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków #KorpusSolidarności - Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030.


✅ Fundacja wolności i Rozwoju Społecznego:

www.fundacjawirs.pl

✅ Korpus Solidarności:

www.korpussolidarnosci.gov.pl

✅ Narodowy Instytut Wolności: 

www.niw.gov.pl