Moje Drogi w Panu - Andrzej Sionek

,,Podobało się jednak Bogu uświęcić i zbawiać ludzi nie pojedynczo, z wykluczeniem wzajemnej między nimi więzi..." (Lumen Gentium, 9). 


W czasie, który obecnie przeżywamy, niezwykle potrzebujemy umacniać siebie nawzajem w wierze, ucząc się od siebie i od tych, którzy przecierali w Kościele nasze drogi - Abp Grzegorz Ryś 


,, Drodzy bracia i siostry,

Wdzięczny jestem Bogu za to, że bez żadnej zasługi z mojej strony spotkałem na swojej drodze ludzi, którzy uczyli mnie kroczyć w wierze. Jeszcze bardziej jestem Mu wdzięczny za to, że - kiedy nie było obok żadnego człowieka - sam przychodził w swoim Słowie, dawał udział w swoim natchnieniu, rozeznaniu i prowadzeniu. 

Przy rozpoznawaniu dróg Pańskich doświadczałem trudów uczenia się i oporu, który mieszka w moim ciele - na szczęście On zawsze okazywał się mocniejszy i dzięki doświadczaniu upokorzenia i zawstydzenia mogłem kroczyć od chwały do chwały, odnajdując źródła mocy nie tyle w sobie samym, co w Tym, który stale mnie umacnia. 

Na drodze ucznia starałem się koncentrować na Jezusie, aby ostatecznie wieść w Nim życie, aby Jego myśli i pragnienia uczynić własnymi. Zawsze było to moją tęsknotą, a i dzisiaj trudno mi powiedzieć, że osiągnąłem w tym nazbyt dużo. 

Droga odnowy jest procesem wielopokoleniowym, polegającym na dawaniu nadziei pokoleniom następującym przez mijające. Jestem świadomy, że w moim własnym kroczeniu w Panu mógłbym zajść o wiele dalej, gdybym sufit doświadczeń wypracowanych przez poprzednie pokolenia mógł uczynić swoją podłogą. Ileż mniej błędów popełniłbym wówczas. Życzę wam, abyście - zamiast powtarzać błędy poprzedników - mogli czynić własne, nowe, świeże. Abyście mogli świadczyć w jakiś sposób Pan was z nich wyprowadził i czego się przez to doświadczenie nauczyliście. 

W tym, co napisałem, chciałem podzielić się z wami moimi doświadczeniami bycia prowadzonym w Jezusie. Mam nadzieję że w sytuacjach, które przeżyłem i opisałem znajdziecie odniesienie do swoich własnych, że lektura ta pomoże wam lepiej zrozumieć samych siebie przed Panem. 

Tego Wam życzę!"

Andrzej Sionek

Cena: 55,00  zł
Dostępność:
40 szt.

Galeria produktu

Moje Drogi w Panu - Andrzej Sionek
Moje Drogi w Panu - Andrzej Sionek