Aktualności

Marsz dla Życia i Rodziny w Częstochowie 2023

Tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie ulicami Częstochowy 21 maja!

Ubierzmy się na biało i przynieśmy ze sobą kolorowe kwiaty! Skupmy się w tym dniu na najbliższych, na rodzinie, na wspólnym świętowaniu. Dajmy świadectwo jak piękne jest życie i rodzina!

Program wydarzenia:

- godz. 16:00 - Msza Święta w Archikatedrze Częstochowskiej pod przewodnictwem Abp. Wacława Depo - Metropolity Częstochowskiego

- godz. 16:50 - Zbiórka uczestników na placu przed Archikatedrą

- godz. 17:00 - Przemarsz uczestników Alejami Najświętszej Maryi Panny na Błonia Jasnogórskie

- godz. 18:00 - Zakończenie Marszu

Hasło tegorocznego marszu „Po pierwsze życie” – nakierowuje nas na świat wartości, które obejmują i normują wszystkie wymiary życia. Dotyczą one sfery fizycznej, psychicznej, duchowej i społecznej.

Wartość życia określana jest jako wartość absolutna, pierwsza i fundamentalna, gdyż życie ludzkie jest najwyższą wartością wśród wszystkich innych wartości.

Jeżeli wprowadzimy hierarchię w pojęciu wartości życia i jedno życie będziemy cenić bardziej niż inne, jednym przyznamy większe prawo do życia niż innym, to doprowadzi to do obniżenia wartości życia człowieka.

Niech zatem na szczycie hierarchii wartości znajduje się zawsze „cześć dla życia”. Niech wartość ta wpływa na rozwój każdego z nas i całego społeczeństwa.