Aktualności

Kwestia życia i śmierci w Polsce - wizyta niezależnych dziennikarek ze Szwecji

W zeszłym miesiącu odwiedziły nas niezależne dziennikarki ze Szwecji. Przyjechały żeby dowiedzieć się więcej, o tym co słyszały u siebie za granicą - o restrykcyjnym prawie do aborcji w Polsce. 

Motywem do spotkania była głośna i kontrowersyjna sprawa w częstochowskim szpitalu, gdzie doszło do śmierci 37-letniej kobiety w ciąży bliźniaczej. Rozmowy pokazały jak wielka dezinformacja panuje w Polsce, ale także za granicą. 

W temacie aborcji jest bardzo wiele mitów, które są bezmyślnie powielane na szkodę tych, których najbardziej dotyczy ten temat - małżeństwa, rodzice, dzieci narodzone i nienarodzone oraz matki w ciąży i w stanie zagrożenia ciąży. 

W duchu wzajemnego zrozumienia przebiegły rozmowy na podstawie, których powstanie w Szwecji publikacja przedstawiająca ten temat z każdej ze stron. Cieszymy się, że są na świecie osoby poszukujące dialogu i jednocześnie prawdy, w całym szumie medialnym. 

Tym samym chcemy przypomnieć, że na wszystkich sporach jakie pojawiają się w Polsce – najbardziej cierpią Ci, których temat najbardziej dotyczy.