Często Pomagam! - Korpus Solidarności

Jak żyć w prawdzie i nie dać się oszukać? - szkolenie dla wolontariuszy

Jak żyć w prawdzie i nie dać się oszukać? - czyli kolejne spotkanie w ramach szkoleń dla koordynatorów i wolontariuszy z Centrum Liderów Wolontariatu, które poprowadził wiceprezes naszej fundacji Dominik Nienartowicz.
Świadomość procesów i funkcjonowania mediów, pozwala jeszcze bardziej świadomie przeżywać życie, bronić się przed kłamstwem i kreacją naszej rzeczywistości, a przede wszystkim chronić innych przed przekazywaniem informacji nieprawdziwych, które mają negatywny wpływ na życie każdego z nas.
Często nie zdajemy sobie sprawy jak medialna rzeczywistość przekłada się na tą, w której na co dzień żyjemy. Możemy nie oglądać telewizji, nie słuchać radia, nie czytać gazet i nie śledzić wiadomości w internecie, jednak to wszystko co jest tam przekazywane, ma ogromny wpływ na to w jakiej rzeczywistości dziś się znajdujemy.

Projekt sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków #KorpusSolidarności - Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030.