Aktualności

Godzina Łaski 2022

Jak co roku, w godzinie łaski ze szczytu Jasnogórskiego usłyszeć można było dzwon ,,Głos Nienarodzonych" 

Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył Arcybiskup Metropolita Częstochowski Wacław Depo, a w jej uczestnictwo wśród setek pielgrzymów, włączyli się przedstawiciele ruchów Pro-Life z całej Polski: Grzegorz Nienartowicz - Fundacja dla Życia i Rodziny, Bogdan Romaniuk - Fundacja Życiu Tak, Ks. Tomasz Kancelarczyk - Bractwo Małych Stópek, Paweł Kwaśniak - Centrum Życia i Rodziny, Artur Dąbrowski - Akcja Katolicka. 

Szczególną uwagę zwrócono na Maltę, jedyne państwo w Europie z całkowitym zakazem aborcji, w którym ma nastąpić liberalizacja tego prawa.

Abp. Wacław Depo podkreślił, że dziś robi się wszystko, aby człowiek "odczłowieczał się" przez zbrodnie, nie tylko na Ukrainie czy w innych częściach świata, ale również przez grzechy przeciwko życiu od poczęcia do naturalnej śmierci. Zauważył, że żyjemy w czasach, kiedy banalizuje się zło, a ośmiesza dobro.

Takie spotkania dają ogromną nadzieję dla tych, których głos jest niesłyszalny. Cieszymy się, że w godzinie łaski, tak licznie stanęliśmy razem i uderzyliśmy w dzwon, który wybrzmiał na całą okolicę Częstochowy, a symbolicznie niesiony na Polskę i cały świat