Często Pomagam! - Korpus Solidarności

Aktywny weekend z Korpusem Solidarności!

Miniony weekend był jednym z najbardziej aktywnych dla wolontariuszy z Centrum Liderów Wolontariatu Korpusu Solidarności.
W sobotę z samego rana spotkali się oni z częstochowskimi samorządowcami - Moniką Pochorecką i Katarzyną Jastrzębską.
Radne miasta poprowadziły warsztaty dla wolontariuszy, dotyczące pracy w samorządzie. Opowiedziały m.in. o blaskach i cieniach pracy radnego oraz poprowadziły dyskusję o tym, jakie cechy powinien posiadać dobry samorządowiec.

Kolejne spotkanie poprowadził dla nich prezes Stowarzyszenie ETOH - Dawid Sztajner. Mentoring i Coaching - czyli jak nie stracić motywacji do pomocy, a także zarażać motywacją osoby potrzebujące, a także te ze swojego środowiska!
Dzień pełen szkoleń zakończył Przedstawiciel Sejmiku Osób Niepełnosprawnych Województwa Śląskiego, sportowiec, właściciel LOBOart studia reklamy - Jarosław Plewa. Poprowadził on warsztat dla Wolontariuszy na temat pokonywania barier. Opowiedział o swoich przeżyciach i motywował do tego, aby wolontariusze wyznaczali sobie cele i je realizowali. Podpowiedział również jak pomagać i na co zwracać uwagę, kiedy spotkamy na swojej drodze osoby z niepełnosprawnością.
Projekt sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków #KorpusSolidarności - Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030.

✅Fundacja Wolności i Rozwoju Społecznego:
www.fundacjawirs.pl
✅ Korpus Solidarności:
www.korpussolidarnosci.gov.pl
✅ Narodowy Instytut Wolności:
www.niw.gov.pl