Zapraszamy na nasza stronę internetową
Menu
KONTAKT

tel.: 575 636 736

Przyjaciele, darczyńcy i sponsorzy

Zaproszenie

Kochani Przyjaciele! Pragniemy podzielić się z Wami niezwykłą radością :-)

Będziemy wielce uradowani gdy dołączycie do nas we wtorek 11 października. Zapraszamy Was na Mszę świętą o godz. 18.00 do Doliny Miłosierdzia (ul. Kordeckiego 49), podczas której ksiądz arcybiskup Wacław Depo przekaże Fundacji relikwie św. Jana Pawła II – naszego Patrona. 
Jest to dla nas bardzo ważne wydarzenie i umocnienie w naszej misji na ten i dalszy czas.
(Ps. Na zdjęciu św. Jan Paweł II udziela komunii naszemu prezesowi. Kiedyś on przyszedł do papieża, a teraz Święty przychodzi na nas.)

3.10.2016

Nasz Patron, św. Jan Paweł II:

"...Prawo do życia nie jest tylko kwestią światopoglądu, nie jest tylko prawem religijnym, ale jest prawem człowieka. jest prawem najbardziej podstawowym. Bóg mówi: "Nie będziesz zabijał!" (Wj 20,13). Przykazanie to jest zarazem fundamentalną zasadą i normą kodeksu moralności, wpisanego w sumienie każdego człowieka"

(Kalisz, 4. czerwca 1997r.)

                                                                                                                              

Światowe Dni Młodzieży

Nadzieja wpisana jest w serca nasze. Pozostały godziny do spotkania z Papieżem Franciszkiem. Czujemy entuzjazm młodzieży z całego świata, która przebywała w Częstochowie, zwłaszcza w dniu jedności pod szczytem Jasnogórskim. Jest teraz czas by stawać ze wszystkimi pielgrzymami nie tylko historycznie, ale przede wszystkim z uwagi na własną tożsamość w narodzie i Kościele. Zachęcam siebie i wszystkich do postawy otwartości na spływającą łaskę Bożego Miłosierdzia. „Szczęśliwe oczy wasze, że widzą i uszy wasze, że słyszą” Przeżywamy niezwykły czas łaski „dla nas i dla całego świata”. Bądźmy otwarci i aktywni w tych dniach niezależnie gdzie i jak będziemy uczestniczyć w pielgrzymce Papieża i Światowych Dniach Młodzieży. Może wystarczy jedno słowo, obraz, spotkanie by z żywą nadzieją i miłością popatrzeć na jutro własnego życia i całego narodu. Zachęcam do korzystania ze wszystkiego co będzie możliwe, by z odwagą iść w kolejne dni i oddać chwałę Bogu Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemu.
Bądźmy w jedności! Niech Wam wszystkim Bóg błogosławi!

Marsze dla Życia i Rodziny 2016

Marsze dla Życia i Rodziny w 2016 roku domaszerowały końca! :) 
Wszem i wobec obwieszczamy, że 4/4 Marsze uznajemy za wyjątkowo udane!
Każdy Marsz w Częstochowie, Radomsku, Wieluniu i Zawierciu był zupełnie inny, a jednak taki sam :) Najważniejsze jest przesłanie :) Nie szliśmy przeciwko czemuś, ale ZA życiem i rodziną. 
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za pomoc częstochowskiej, radomszczańskiej, wieluńskiej i zawierciańskiej młodzieży, rodzinkom, osobom duchownym, służbom porządkowym, mediom i wszystkim życzliwym- BRAWO WY!!! 
Szczególne dzięki dla wolontariuszy naszej Fundacji- byli obecni na każdym Marszu i włożyli ogrom pracy w przygotowaniu go, w przebiegu, a teraz czekamy na owoce :)
i może jakieś świadectwa? -zapraszamy do postów :)
W najbliższym możliwym czasie podamy terminy Marszów na 2017 rok 

Zawiercie

26 czerwca 2016 roku ulicami Zawiercia przeszedł coroczny Marsz dla Życia i Rodziny. Mimo zmienionej trasy przemarszu i niepewnej pogody liczni uczestnicy promowali życie w swoim mieście. 
Z radością czekamy na kolejny pro-lifowy Marsz pełen aktywnej mobilizacji :)

Imieniny

Kto ma na imię Antoni i jest w naszej Fundacji??? :)
Dzisiaj świętowaliśmy imieniny naszego kochanego bp Antoniego Długosza:)
Dla przypomnienia bp Długosz od początku zasiada w Radzie Fundacji dla Życia i Rodziny :)
Nasz człowiek! 
Wszystkiego najlepszego!!! :)