Zapraszamy na nasza stronę internetową
Menu
KONTAKT

tel.: 575 636 736

Przyjaciele, darczyńcy i sponsorzy

Nowe wizje, pomysły, projekty ...

w naszym biurze w międzyczasie mała "burza mózgów"

 Dzień dla Życia i Rodziny - cała masa radości :)

Malowanie twarzy, balony, bańki i gromady dzieci - czyli Dzień dla Życia i Rodziny na Placu Biegańskiego :)

Zobaczcie sami klikając przycisk "więcej"

Dzień dla Życia i Rodziny

Zapraszamy na Dzień dla Życia i Rodziny, który odbędzie się 22 września w godzinach 15-19 na Placu Biegańskiego w Częstochowie. Zapraszamy rodziny, młodzież, dzieci do spotkania się z nami, aby podkreślić wartość życia i dobrego wychowania w każdej rodzinie. Bezpieczeństwo zaczyna się od rodziny. W czasie happeningu przewidujemy m. in. Spotkanie z naszymi wolontariuszami, malowanie twarzy, balonowe zoo, pokaz baniek mydlanych oraz namiot gier planszowych. Atrakcji nie zabraknie dla nikogo!

Bezpieczeństwo zaczyna się od rodziny

Zadanie ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości w zakresie Przeciwdziałania przyczynom przestępczości

 

Zapraszamy młodzież w wieku 13-18 lat do udziału w wolontariacie i projekcie „Bezpieczeństwo zaczyna się od rodziny” realizowanym pod patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości.

Głównym celem projektu jest wzmocnienie relacji, więzi rodzinnych na płaszczyźnie rodzic-dziecko poprzez nabycie umiejętności rozwiązywania problemów oraz kształtowania świata wartości w wymiarze psychicznym, fizycznym i duchowym.

Od września do listopada przeprowadzone zostaną dla tej grupy spotkania i warsztaty z psychologiem, pedagogiem, prawnikiem, specjalistą z dziedziny uzależnień.

Warsztaty będą miały charakter edukacyjno-profilaktyczno- integracyjny i odbywać się będą w siedzibie Fundacji oraz w 2 weekendy poza Częstochową.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

W ramach projektu oraz dalszej współpracy młodzież otrzyma zaświadczenia za udział w wolontariacie, dzięki którym możliwe będzie uzyskanie dodatkowych punktów przy naborze do nowej szkoły.

Zapraszamy na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w najbliższy piątek (14.09) o godz. 18:00 w siedzibie Fundacji dla Życia i Rodziny przy ul. Jasnogórskiej 43/3 w Częstochowie.

wakacje, wakacje i po wakacjach...

Wakacje zakończone, tym samym sezon prac renowacyjnych naszej kamienicy i szczyt pielgrzymkowy dobiegł końca :) Nowy podjazd, załatany dach, bielutkie ściany i nowe łóżka to tylko niewielka część rzeczy jakie udało nam się zrobić w okresie wakacyjnych miesięcy :)